Na koniec debaty konsternacja! Padło pytanie po angielsku, a kandydaci.... (2024)

Aleksandra Zaprutko-Janicka Dziennikarka

Data utworzenia:

Debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego w TVP nie przyniosła wielkich zaskoczeń. Dopiero ostatnie pytanie, a w zasadzie prośba do uczestników, wywołało spore poruszenie. O co chodziło? W pewnym momencie prowadzące przerzuciły się na język angielski, żeby sprawdzić, jak nasi potencjalni reprezentacji poradzą sobie w kuluarowych rozmowach z kolegami z innych krajów. Zrobiło się gorąco!

Na koniec debaty konsternacja! Padło pytanie po angielsku, a kandydaci.... (2)

Debata kandydatów zbliżała się już do końca, gdy w pewnym momencie prowadzące zaskoczyły wszystkich i bez ostrzeżenia przeszły na język angielski.

— Na koniec tej debaty mogą państwo przekazać swoją wiadomość pożegnalną — powiedziała kandydatom w tym języku dziennikarka TVP Justyna Dobrosz-Oracz.

— Dajemy szansę, aby mogli państwo zaimponować swoim wyborcom. Ktoś chętny? — dopytywała współprowadząca debatę Dorota Wysocka-Schnepf.

W pierwszej sekundzie kandydaci zaniemówili, jednak po chwili ocknęli się, a do wypowiedzi wyrwał się Borys Budka, który spróbował błysnąć i wygłosił w języku angielskim krótkie wystąpienie. Zachęcił do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego i podkreślił, że Unia jest naszą wspólną odpowiedzialnością.

Wprowadzenie do debaty języka angielskiego oburzyło kandydatów części komitetów. Na czoło krytyków wysunął się Stanisław Żółtek z Polexit, który dopytywał, czy jesteśmy w Polsce. Prowadzące próbowały mu powiedzieć, że w Brukseli używa się języków angielskiego i francuskiego, na co Źółtek zareagował pytaniem, czy w takim razie język polski "trzeba olać".

W tym momencie do dość chaotycznej dyskusji włączyła się Beata Szydło. Była premier postanowiła sprostować stwierdzenia prowadzących o tym, że w Brukseli obowiązują języki francuski i angielski. Szydło przypomniała, że wszystkie języki narodowe państw członkowskich mają te same prawa. Prowadząca odpowiedziała jej, że przecież w kuluarach rozmawia się po angielsku i francusku,

Debata wyborcza w TVP. Kto wziął udział?

W dyskusji zorganizowanej przez Telewizję Polską wzięli udział Michał Kobosko z Trzeciej Drogi, Konrad Berkowicz z Konfederacji, Borys Budka z KO, Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy, Beata Szydło z PiS. Ponadto Komitet Wyborczy Polexit reprezentował Stanisław Żółtek, a Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy — Normalna Polska w Normalnej Europie Marek Woch. Byli to przedstawiciele komitetów, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach.

Politycy zmierzyli się w kilku rundach pytań. Zgodnie z umową pomiędzy komitetami, a telewizją, prowadzące nie mogły dodatkowo dopytywać kandydatów, z czego były wyraźnie niezadowolone. Poszczególnym uczestnikom przysługiwały też riposty, pozwalające odpowiedzieć w konkretnym momencie adwersarzowi.

Źródło: PAP

Zobacz też:

Obajtek żali się na zachowanie władzy. Wysyłali za mną po kilkanaście radiowozów!

Dziennikarka zapytała o to Sikorskiego. "Bardzo to pochlebia mojemu ego". O co chodzi?

Skandal z aktorką "Smoleńska" w TVP. Wszystko działo się za czasów Kurskiego

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Tematy: stanisław żółtek debata wyborcza wybory do Parlamentu Europejskiego

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie znajdziecie tutaj. Napisz list do redakcji: List do redakcji

Został europosłem Konfederacji. Przypomnieli mu to nagranie. Szokujące słowa Olbrychscy starli się z reporterką Republiki. "Obraża pan moich rodziców!" Kurski przerwał milczenie. Tak skomentował swoją klęskę wyborczą Zaskakujące, co kandydat TD robił podczas wieczoru wyborczego. "Nie oglądałem tego"
Dramat na granicy w oczach kilkorga Polaków. Wszyscy chcą jednego. Radykalizujemy się? To koniec Jacka Kurskiego? Brutalne słowa eksperta Oto tajemnica sukcesu Konfederacji? Przemysław Wipler zdradza kulisy "Sytuacja staje się coraz bardziej groźna". Generał reaguje na zapowiedzi Tuska To on "zwędził" mandat Sośnierzowi. "Czułem się jak bohater niezłego thrillera" Mocne słowa prezydenta Dudy. Wskazał polityków. "Powinni za to przeprosić"
Skandal w lokalu wyborczym. W roli głównej Braun. Pojawiło się nagranie Triumf populistów na Zachodzie. Unię Europejską czeka rozpad? Niepokojące słowa znanej politolog Upadek starych autorytetów w PiS. "U nas rozegrała się bitwa frakcji" Krytyczna sytuacja na granicy. Donald Tusk przemówił Będą powroty do Sejmu. Kto zastąpi posłów, którzy odchodzą do Brukseli? Były biskup polowy gen. Sławoj Leszek Głódź dosadnie o sytuacji żołnierzy na granicy
Wielka czystka w Sejmie. Aż 25 posłów jest na wylocie z Wiejskiej! Martyniuk zapytany o klęskę Kurskiego. Zaskakujące słowa gwiazdora disco polo Hołownia skomentował oficjalny wynik Trzeciej Drogi. Gorzkie słowa Niemiła niespodzianka dla Rafała Trzaskowskiego. Takie obrazki wiszą w mieście Przełom w sprawie Tomasza Szmydta. Sąd wydał decyzję Największym przegranym tych wyborów wcale nie jest Kurski. Zobaczcie, co spotkało kandydata Konfederacji!
Co wydarzyło się na wieczorze wyborczym Konfederacji? Tego kamery już nie pokazały Szydło zdetronizowana. Oto lista polityków, na których oddano najwięcej głosów Nie tylko Beata Kempa. Tym kobietom z PiS także się nie udało Konfederacja w Parlamencie Europejskim. Do Brukseli wybierają się kontrowersyjni politycy prawicy Oto nowi polscy europosłowie. Kogo wybraliśmy do Parlamentu Europejskiego? Skromny majątek Mariusza Kamińskiego. Tak wzbogaci się jako europoseł
Fakt LIVE 10 czerwca. Artur Dziambor i Jarosław Flis o wynikach eurowyborów 2024 Obchody miesięcznicy smoleńskiej. Na Krakowskim Przedmieściu pojawił się Jarosław Kaczyński Przygnębiony Kosiniak-Kamysz. Tak polityk zareagował na wyniki eurowyborów Maciej Wąsik europosłem! Pensja z PE pomoże mu spłacić ogromne kredyty
Na koniec debaty konsternacja! Padło pytanie po angielsku, a kandydaci.... (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Domingo Moore

Last Updated:

Views: 5922

Rating: 4.2 / 5 (53 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Domingo Moore

Birthday: 1997-05-20

Address: 6485 Kohler Route, Antonioton, VT 77375-0299

Phone: +3213869077934

Job: Sales Analyst

Hobby: Kayaking, Roller skating, Cabaret, Rugby, Homebrewing, Creative writing, amateur radio

Introduction: My name is Domingo Moore, I am a attractive, gorgeous, funny, jolly, spotless, nice, fantastic person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.